ВИДЕО – По 5-ти пат се одржа изложбата на уметничка фотографија „Јордан Зазоски – Зазо“ во Прилеп

Вечерва со почеток во 19.30 часот во домот за култура „Марко Цепенков“ по 5-ти пат се одржа традиционалната изложба на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нов протест во Прилеп : Формирање Народен парламент и поддршка за Претседателот Иванов

Прилепчани вечерва повторно излегоа на протест. Истакнаа дека наскоро ќе се формира Народен парламент кој ќе бил поддршка за претседателот

Дознај повеќе

Најубавото француско село кое е под заштита на УНЕСКО и кое годишно го посетуваат над милион туристи

Во југозападниот дел на Франција сместено е шармантното село Рокамадур, кое секоја година го посетуваат милиони туристи.   Рокамадур е важна

Дознај повеќе

ВИДЕО – Протест на вработените во училиштата и градинките од Битола на кои не им беше продолжен договорот за работа

Поранешните вработени во училиштата и градинките од Битола денеска одржаа мирен протест пред Општина Битола поради тоа што не им

Дознај повеќе

ВИДЕО – Думбалоски : Ништо нема да ме спречи и понатаму да ги бранам работничките права

Претседателот на Регионалниот одбор на СОНК во Прилеп, Златко Думбалоски, денеска истакна дека ништо нема да го спречи и понатаму

Дознај повеќе