Димитров: Протераниот руски дипломат се обидел да добие класифицирани информации

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров на денешната прес-конференцијата со неговата австриска колешка Карин Кнајсл изјави дека одлуката за протерување

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ треба да знае дека заканите, сеењето омраза и повиците за јавен линч се кривични дела

Натписите за физички линч на народни избраници, со кои што е испишана канцеларијата на пратениците на СДСМ, се резултат на

Дознај повеќе

Со претставата „Љубовни пози на историјата“ Прилеп ќе го одбележи Светскиот ден на театарот

Со претставата „Љубовни пози на историјата“ („FIGURAE VENERIS HISTORIAE“) денеска во 19.30 часот театарот „Војдан Чернодрински“ од Прилеп ќе го

Дознај повеќе