ВИДЕО – Дел од атмосферата од концертот на мешаниот хор „Драган Шуплевски“ во Прилеп

Вечерва со почеток во 20.00 часот во ликовниот салон од ЦК „Марко Цепенков“ се одржа целовечерен концерт на мешаниот хор

Дознај повеќе

Владата бара консултанти за продажба на „Еурокомпозит“, „Колска“ и ски центарот „Попова Шапка“

Владата бара консултанти за да ги продаде трите државни компании, фабриката за шински возила „Велес“, позната како „Колска“, прилепски „Еурокомпозит“

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien