Џ.К. „Бушидо“ од Прилеп викендов ќе учествува на меѓународниот турнир во Велико Градиште

Петнаесет членови на џ.к. „Бушидо“ од Прилеп викендов ќе учествуваат на 6-тиот по ред меѓународен џудо турнир „Сребрено езеро“ кој

Дознај повеќе

Пожарникар спаси жена со самоубиствени намери зграбувајќи го нејзиното тело во пад!

Неверојатно сцени пристигнаа од Латвија! Пожарникар успеа во пад да зграби жена со самоубиствени намери, спасувајќи го нејзиниот живот.  

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien