Мицкоски : Ова е договор за капитулација, нема да поддржиме промена на Уставот, референдумот да биде задолжителен

Денеска е тежок ден за Република Македонија, пред малку видовме прес конференција со која поразот се прикажува за лажна победа,

Дознај повеќе

Заев : Македонија ќе го менува Уставот – Република Северна Македонија за севкупна употреба

Имаме историско, вековно решение. Градиме пријателство меѓу двете земји, коие никогаш не било поголемо. Решаваме две ипол децениски спор, за

Дознај повеќе

Засилено обезбедувањето на Курц – канцеларот добива смртни закани поради одлуката да затвори џамии

На австрискиот канцелар Себастијан Курц зголемено му е обезбедувањето поради закани со смрт, откако одлучи да затвори седум џамии и

Дознај повеќе

Дескоска: Европските стандарди се потреба на граѓаните, а не само услов за пристапни преговори со ЕУ

Реформите ги правиме за подобрување на човековите права, за создавање на систем на владеење на правото, затоа што европските стандарди

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien