ВИДЕО – Прилеп : Договорот со Грција е предавнички, ова ќе биде крај за Македонија, референдумот да се бојкотира

Договорот кој Заев планира да го склучи со Грција е предавнички, ова е смрт за Македонија и македонскиот народ. Нема

Read more

ВИДЕО – Поплава го зафати Прилеп, центарот на градот и дел од улиците се претворија во езера

Попладнево Прилеп го зафати силно невреме кое траеше 40-тина минути. Централното градско подрачје наликуваше на големо езеро, а поплавени беа

Read more

ВИДЕО – „Клетници“ од прилепскиот театар победник на 53-тото издание на „Војдан Чернодрински“

Претставата „Клетници“ во изведба на прилепскиот театар, а во режија на Мартин Кочоски и победник на годинешното 53-то издание на

Read more