ВМРО-ДПМНЕ : Ќе следува тужба за клевета доколку СДСМ не се извини дека ВМРО-ДПМНЕ е поврзана со пожарот на возилото на Локвенец

Хаосот и инцидентите кои ги предизвикува хунтата на власт не смеат да бидат нивно алиби. Уфрлањето на провокатори и предизвикувањето

Read more

ВИДЕО – СДСМ : Опожарувањето на автомобилот на Локвенец е дел од сценариото за дестабилизација на државата

Синоќешното опожарување на автомобилот на пратеникот Хари Локвенец е уште еден вандалски чин насочен не само против највисоките функционери на

Read more

Рекреативна донаторска трка за изградба на Дневниот центар за лица со церебрална парализа во Прилеп

Општина Прилеп, во соработка со приватните стопански компании  „ГЕНТЕРМ Македонија“,  „Комфи Ангел“ и „Стопанска Комора на Македонија – Регионална канцеларија Прилеп“  организира рекреативна

Read more