ВМРО-ДПМНЕ : Ќе следува тужба за клевета доколку СДСМ не се извини дека ВМРО-ДПМНЕ е поврзана со пожарот на возилото на Локвенец

Хаосот и инцидентите кои ги предизвикува хунтата на власт не смеат да бидат нивно алиби. Уфрлањето на провокатори и предизвикувањето

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ : Опожарувањето на автомобилот на Локвенец е дел од сценариото за дестабилизација на државата

Синоќешното опожарување на автомобилот на пратеникот Хари Локвенец е уште еден вандалски чин насочен не само против највисоките функционери на

Дознај повеќе

Рекреативна донаторска трка за изградба на Дневниот центар за лица со церебрална парализа во Прилеп

Општина Прилеп, во соработка со приватните стопански компании  „ГЕНТЕРМ Македонија“,  „Комфи Ангел“ и „Стопанска Комора на Македонија – Регионална канцеларија Прилеп“  организира рекреативна

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien