Јада : Оваа сезона се чувствувам многу поподготвено за разлика од лани и планирам да постигнам подобри резултати

Македонскиот репрезентативец во нордиско скијање, биатлон и олимпиец, Ставре Јада, на 23 јуни заминува на подготовки во Покљука-Словенија, светски познат

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нови уписи во училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ и лето исполнето со голем број активности

Во моментов во тек се уписите за нови членови во сите возрасни категории во училиштето за театар „Чин 4 Сцена

Дознај повеќе

ВИДЕО – Талентите заборавени од државата, само 2.700 евра и недостасуваат од можноста за учество на Олимпијада

Само 2.700 евра, толку ја делат 14 годишната Ирина Јованска од Прилеп од нејзиниот сон за настап на меѓународни натпревари

Дознај повеќе

Данев: Договорот со Грција е современ геноцид и капитулација на Македонија

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, денеска во Собранието  истакна дека договорот е штетен и претставува капитулација на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien