Кривична пријава против поранешeн вработен во „Композитна опрема“ – Прилеп, присвоил околу 8 мил. денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство во  Прилеп поднесе кривична пријава против Т. Д (46) од

Дознај повеќе

55 години Интернационален Скулпторски Симпозиум „Мермер“ Прилеп – еден од првите во светот

Во недела стартуваат Интернационалните ликовни работилници – Интернационална сликарска колонија, Интернационалниот скулпторски симпозиум „МЕРМЕР“, Интернационално студио за пластика во дрво,

Дознај повеќе

Се одржа првиот „Креативен Прилепски Пазар“ во рамките на новиот градски проект Јавен Простор Прилеп

Во рамките на новиот градски проект Јавен Простор Прилеп, поддржан од локалната самоуправа, а во организација на организацијата ИнфоФронт, Звонко

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пред прилепските бизнисмени призентирани владините мерки за поддршка на компаниите

Пред прилепските бизнисмени денеска министерката без ресор, задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, ги презентираше мерките за поддршка на инвестиции

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien