„Мамути“ на чекор од искачувањето на највисокиот врв во Европа“

Двајцата членови на планинарскиуот клуб „Мамути“ од Прилеп, Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски се на чекор од искачувањето на највисокиот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Македонија за прв пат ќе се воведе сертификатот „Фер со потрошувачот“

За прв пат во Македонија компаниите ќе може да се стекнат со сертификат „Фер со потрошувачот“. Сертификатот ќе се добива

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien