ВИДЕО – Уметниците од Македонија и странство создаваат врвни креации во работилниците на ЦСЛУ – Прилеп

Триесетина уметници од Македонија и странство и годинава создаваат врвни креации во работилниците кои ги негува Центарот за современа ликовна

Дознај повеќе

Постигнат е договор за признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија

Македонија и Германија постигнаа договор за признавање на возачките дозволи. Договорот меѓу страните ги вклучува сите видови, односно категории на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien