ВИДЕО – Започна 44-тиот фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“

Во Прилеп на камената бина на плоштадот „Александрија“ вечерва започна 44-тиот фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“. На фестивалот

Дознај повеќе

ВИДЕО – ЦСЛУ – Прилеп свечено одбележа 55 години од скулпторскиот симпозиум во мермер

Центарот за современа ликовна уметност од Прилеп вечерва во домот за култура „Марко Цепенков“ одбележа 55 години постоење од скулпторскиот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Крушево доби Инфо центар за параглајдинг, летово се закажани околу 10 меѓународни натпревари

Крушево полека, но сигурно станува една од најдобрите параглајдинг дестинациии во Европа. Само за ова лето закажани околу 10 меѓународни

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien