Тензично на Блискиот исток: Израел распоредува тенкови на границата со Сирија

Израелската армија соопшти дека поставува дополнителни тенкови и артилериски единици на Голанската висорамнина и по должината на границата со Сирија,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien