Нема договор помеѓу вработените од Еурокомпозит и премиерот Заев, тие остануваат со шатори пред Влада

Вработените во Еурокомпозит кои денеска започнаа со нов штрајк со шатори пред Влада доцна попладнево се сретнале и со премиерот

Дознај повеќе

Крушево ќе биде домаќин на Светското и Европското првенство во змајарство

Воздухопловната Федерација нa Македонија ќе биде организатор на 20-то Европско првенство во змејарство класа 1 (Hanggliding) и на 8-то Светско

Дознај повеќе

Богданоски : Анѓушев сака повторно со една плата да не избрка од Скопје, тоа нема да се случи

Пред малку имавме средба со вицепремиерот Кочо Анѓушев на која воопшто ништо не се договоривме. Тој повторно со истите стари

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилеп доби современа пречистителна станица за отпадни води

Прилеп ја доби најсовремената пречистителна станица за отпадни води во Македонија која ќе има капацитет да опслужува 95.000 луѓе. Целиот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев : Немаме одлучено дали референдумот ќе биде консултативен или обврзувачки, но резултатот ќе биде обврзувачки

Јас сакам заедно сите политички чинители да одлучиме за оваа работа, со граѓанскиот сектор исто така. Многу е важно дали

Дознај повеќе

ВИДЕО – Еурокомпозит на протести пред Влада, Заев вели нема продукција, проблемот ќе се разгледува на Влада

Дел од вработените во Еурокомпозит денеска протестираат со шатори пред Влада, а нивните колеги во Прилеп неколку часа го блокираа

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien