Германија го избегна распадот на владејачката коалиција, постигнат е договор околу мигрантите

Партиите во германската владејачка коалиција постигнаа договор во спорот кој се создаде поради притисокот на баварските конзервативци некои мигранти да

Дознај повеќе

ВИДЕО – Младите од Прилеп се уште го негуваат обичајот „Тајане Бојане“

По повод православниот христијански празник Раѓање на Свети Јован Крстител – Иванден здружението на жени „Преродба“ од Прилеп денеска го

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien