ВИДЕО – Заврши 16-тиот по ред Пиво Фест, манифестацијата ја посетиле околу 200.000 граѓани

Со настапот на Шабан Шаулиќ синоќа во Прилеп заврши 16-тиот по ред Пиво Фест. Според организаторите оваа манифестација ја посетиле

Дознај повеќе

СДСМ : На ВМРО-ДПМНЕ не им се битни стратешките и национални интереси туку одбрана на 12 годишниот криминал

На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски не им се битни стратешките и национални интереси на граѓаните, ниту иднината на Македонија, нивната

Дознај повеќе