Мбапе ја донираше заработката од Светското првенство во спортска школа за деца со попреченост

Килиан Мбапе, францускиот фудбалер кој беше прогласен за најдобар млад играч на Светското фудбалско првенство во Русија, ја донираше во

Дознај повеќе

Жестоки критики за Трамп во САД, откако американскиот претседател застана во одбрана на Русија

Однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на средбата со рускиот колега Владимир Путин во Хелсинки, предизвика натпартиски револт во САД

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Јованоски да го реализира предлогот на Локвенец со приходот од Пиво Фест да се платат долговите на социјалните случаи

На една од прес конференциите, несудениот градоначалник, ама актуелен пратеник, Хари Локвенец, предлагаше со милионскиот приход од Пиво фест, Општината

Дознај повеќе

Владата со предлог до Собранието, членовите на ДИК наместо со 81, да се бираат со 61 пратеник

Владата до Собранието достави предлог измени на Изборниот законик во скратена постапка со кои, неофицијално, предвидено е Државната изборната комисија

Дознај повеќе

Почнува скрининг процесот за почеток на преговорите со ЕУ, главен преговарач ќе биде Османи

Започнува скрининг процесот за подготовка за почеток на пристапните преговори со ЕУ. Главен преговарач ќе биде вицепремиерот за евроинтергации Бујар

Дознај повеќе