Одморалиштето на Хитлер е нова туристичка атракција

Напуштеното нацистичко одморалиште Прора, на брегот на Балтичкото Море, германските инвеститори го претворија во туристички центар по неколкугодишната реконструкција.  

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien