ВИДЕО – Прилепската чаршија се претвори во дискотека – Јавен Простор Прилеп со одлична забава го врати градот во 80-тите

Јавен Простор Прилеп на своите сограѓани им подари уште една комплетна вечер, за која сигурно ќе се раскажува во следните

Дознај повеќе

Презентација на потфатот на Маријана и Владимир за искачувањето на покривот на Европа – врвот Елбрус

Двајцата прилепски  планинари, членови на ПК „Мамути“, кои неодамна го искачија највисокиот врв во Европа, Елбрус во Русија, одржаа јавна

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Маката на земјоделците од прилепско кои претрпеа штета, нема значење за СДС

Маката на земјоделците кои претрпеа штета, нема значење за СДС. Точката за обештетување на земјоделците, тргната од дневен ред на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Општина Чашка маркирана спортска патека во должина од 82 км.

Во Општина Чашка вчера се одржа промотивен настан и планинарска тура во рамките на активностите предвидени во проектот „Освои ја

Дознај повеќе

Стојковиќ ја презема претседателската функција од Јакимоска

Попладнево во просториите на Фудбалскиот клуб Победа се одржа Прес конференција на која и официјално досегашната Претседателка Ирена Јакимоска најави

Дознај повеќе

Богата програма на „10 дена Крушевска Република“ за 115 години од Илинденското востание

Со подигнувањето на знамето на Крушевската и со традиционалните свечености на Гумење во Крушево, в среда вечер, на први август

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien