Двајца странски параглајдеристи загинаа кај Крушево

Двајца параглајдеристи, еден од Украина и еден од Велика Британија, загинаа денеска во близина на Мечкин Камен информира Наталија Спирова началник

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нов проект на историчарот Белчески за Ченто, ќе издава „Фото монографија“

Со положување на свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов Ченто во центарот на Прилеп денеска беа одбележани 116 години

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прекрасен концерт на етно составот МОНИСТРА во Прилеп

Во големата сала на Домот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп синоќа целовечерен концерт одржа етно составот МОНИСТРА. Целта на етно

Дознај повеќе