Интензивен викенд со Јавен Простор Прилеп, исполнет со едукација, рекреација, популаризација и култура

Во сабота, Јавен Простор заедно со пријателите и едукаторите од ПрилепНаТочак, овој пат засилени со неколку претставници од Марковите Точакџии,

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Училиштето во „Сточен пазар“ единствено може да биде магацин

Општина Прилеп со доаѓање на новата локална гарнитура и градоначалникот Илија Јованоски, во изминатите 10 месеци, интензивно работи на отстранување

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Суетата и алибито на Јованоски остава 100тина деца и понатаму да патуваат 2 км до училиште

Во подрачното училиште на ОУ “Рампо Левката”, сместено во населбата “Сточен пазар”, иако целосно изградено, се уште нема детски џагор.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Вработените во „Еурокомпозит“ најавуваат нови протести пред Влада

Вработените во прилепски Еурокомпозит се закануваат со нови протести пред Влада доколку не се реши проблемот со технолошкиот вишок на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien