Општина Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ манипулира со граѓаните, т.н. училиште може да биде само магацин

ВМРО-ДПМНЕ се обидува да манипулира со граѓаните, кои барале да се изгради училиште на локација кај терминалот од ЈКП „Комуналец.

Read more

ВИДЕО – „Еурокомпозит“ од вчера е без струја, вработените најавуваат нови протести пред Влада во вторник

ЕВН од вчера ја исклучи струјата во прилепски во „Еурокомпозит“ поради неплатен долг, кој неофицијлано изнесува окјолу 100.000 евра. Вработените

Read more

ВИДЕО – СДСМ : Во моментов ЕУ одвојува 260.000 евра дневно како поддршка за Македонија

Сакам да напоменам, после долги години неизвесност и изолација, Македонија се враќа на правилниот пат. Историската одлука за влез во

Read more

Македонија го освои вториот сребрен медал на Интернационалната олимпијада по информатика во Јапонија

Македонските средношколци освоија еден сребрен и еден бронзен медал на 30-тата по ред Интернационална Олимпијада по Информатика (ИОИ 2018), која од 1-ви

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Локацијата за изградба на училиштето е во консултација со жителите на Сточен Пазар и Жабино Маало

Изгледа уште не ви е јасно дека сте на власт, после долги години поминати во опозиција. И наместо вашиот ПР

Read more