ВИДЕО – Вработените во Еурокомпозит го одложија протестот за утре пред Влада, во четврток ќе имале средба со Анѓушев

Вработените во Еурокомпозит го одложија протестот кој беше најавен за утре пред Влада. Од кабинетот на вицепремиерот Анѓушев им било

Read more

ВИДЕО – Прилепчаните паднале во провалија длабока 50 метри, пожарникарите 5 часа ги ваделе телата

Двајца прилепчани го загубија животот во тешката сообраќајна несреќа која се случила 20 минути после полноќ на преминот Плетвар, кај

Read more