ВИДЕО – Во прилепската болница недостасуваат 30-тина специјалисти, Филипче ветува нови вработувања и специјализации

Состојбата со стручен кадар во прилепската болница е катастрофална. Недостигаат минимум 30-тина специјалисти за нормално функционирање. Ако продолжи вака постои

Read more

ВИДЕО – Заев бара од компаниите да ги почестеле гласачите пред референдумот

Премиерот Зоран Заев вчера во Крива Паланка отворено ги повика бизнисмените и сопствениците на компании „да го отворат ќесето“ и

Read more

Интензивна дипломатска поддршка пред референдумот – Могерини и Мичел денес во посета на Македонија

Интензивните посети на претставници на меѓународната заедница продолжуваат како се приближува датумот за референдумско изјаснување за името на државата.  

Read more