Битолчанец убиен со 4 куршуми, па потоа запален кај прилепско Беловодица

Според засега сеуште неофицијални информации околу 16,30 ч. било пријавено дека кај прилепското с. Беловодица на патот гори непознато лице.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Николовски најави наскоро обесштетување од јулското невреме кое го зафати прилепско

Општина Прилеп денеска го завршила елаборатот за проценка на штетите од јулското невреме, кој изнесува 3 милиони евра и истиот

Дознај повеќе

Левица : Бојкотот на референдумот е најсоодветно и најдостоинствено решение

Локалниот огранок на Левица – Прилеп ги повикува своите симпатизери и сите останати граѓани да го бојкотираат референдумот за промена

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Филипче имаше прилика да се запознае со нашите проекти кои ги реализиравме во прилепската болница

Вчера Министерот за здравство Венко Филипче и раководството на општата болница „Борка Талески“ Прилеп и јавно признаа со какви проблеми

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien