ЏК „Бушидо“ од Прилеп со голем успех на меѓународниот турнир „Трофеј Пантера 2018“ во Бјелина

Џудо Клубот „Бушидо“ од Прилеп оствари голем успех на меѓународниот турнир „Трофеј Пантера“ кој се одржа во Бјелина, БиХ, Република

Read more

Прилепчанецот Владимир Јованоски го искачи највисокиот врв во Австрија – Гросглокнер

„Врвовите се тие што нас не привлекуваат и освојуваат. А ние само се обидуваме да ги искачиме и да се

Read more

МВР : Полицијата работи професионално, а резултат на тоа се повеќето расчистени убиства како ова во прилепско

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла сите невистини изречени на денешната прес конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, околу завчерашното

Read more

ВИДЕО – 30 дена притвор за полицаецот убиец од Битола, ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Спасовски

30 дневен притвор доби 24 годишниот полицаец од Битола, Енвер Т. кој во петокот го изврши грозоморното убиство врз својот

Read more