ЏК „Бушидо“ од Прилеп со голем успех на меѓународниот турнир „Трофеј Пантера 2018“ во Бјелина

Џудо Клубот „Бушидо“ од Прилеп оствари голем успех на меѓународниот турнир „Трофеј Пантера“ кој се одржа во Бјелина, БиХ, Република

Дознај повеќе

Прилепчанецот Владимир Јованоски го искачи највисокиот врв во Австрија – Гросглокнер

„Врвовите се тие што нас не привлекуваат и освојуваат. А ние само се обидуваме да ги искачиме и да се

Дознај повеќе

МВР : Полицијата работи професионално, а резултат на тоа се повеќето расчистени убиства како ова во прилепско

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла сите невистини изречени на денешната прес конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, околу завчерашното

Дознај повеќе

ВИДЕО – 30 дена притвор за полицаецот убиец од Битола, ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Спасовски

30 дневен притвор доби 24 годишниот полицаец од Битола, Енвер Т. кој во петокот го изврши грозоморното убиство врз својот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien