Македонската параглајдинг репрезентација, составена само од прилепчани, 5-то место на Европското првенство

Македонската параглајдинг репрезентација во прецизно слетување, составена од прилепчаните Миле Јованоски, Борјан Јованоски, Мартин Јованоски, Кристијан Темелкоски, Адам Спиркоски и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нов проект на ЛАГ Агро Лидер, поддржан од УСАИД, кој ќе ја зголеми продуктивност и конкурентност кај фармерите

Во селото Радобор, Општина Могила, денеска се потпиша меморандум за соработка помеѓу Здружението за рурален развој ЛАГ Агро Лидер, Ветеринарната

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Командирот на ПС Прилеп е поставен без соодветно образование

Во досегашното владеење на СДС видовме само непотизам, делење милионски тендери на нови фирми, фирми блиски до функционери на СДС,

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ : Фондовите на ЕУ овозможуваат средства за унапредување на спортот

Спортот е поставен високо на пиедесталот на приоритетите на Европската Унија. Со приближување кон ЕУ ќе се овозможат повеќе европски

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien