ЏК „СЕИШИН“ со презентација на џудо спортот на градскиот плоштад во Прилеп

Џудо Клубот СЕИШИН –Прилеп во соработка со Агенцијата за Млади и Спорт е вклучен во проектот Европска Недела на спортот

Дознај повеќе

Меѓународна младинска конференција „Европски вредности за иднината на југоисточните европски земји“

Младински Сојуз–Крушево, во соработка со Фондација Фридрих Еберт, канцеларијата Скопје, како  и поддршка од Пактот за стабилност на Југоисточна Европа

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Името на Македонија и идентитетот немаат цена и не се на продажба, договорот е капитулантски

Во 1991 година македонскиот народ на референдум се изјасни за самостојна, независна, суверена Република Македонија. Преку тогашниот референдум, Македонецот продолжи

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Еурокомпозит“ за утре најавија нов штрајк пред Влада, 3 недели немаат струја во фирмата

Еурокомпозит за утре најавуваат нов штрајк пред Влада. Велат дека повторно се соочуваат со истите проблеми немаат земено плата, немаат

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien