ВИДЕО – Манчески : Ако нашата сегашност е добра, каде се тогаш младите, зошто заминуваат во странство ?

Се наоѓаме пред најодговорниот момент во нашата држава. Момент кој не става пред предизвикот да го избереме вистинскиот пат, да

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Доста беше изолација и неизвесност, сега е време секој од нас да донесе храбра одлука

Со потпишувањето на овој договор конечно го решивме прашањето на македонскиот идентитет, на македонскиот народ, на македонскиот јазик, историјата, традицијата,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев : Ајде конечно да бидеме со сите во светот и никогаш повеќе сами на светот, иднината е во наши раце

Навистина одлуката е историска и навистина се работи за иднината на нашите деца, на генерациите кои што доаѓаат после нас,

Дознај повеќе

Инфо Компас – Една година со Вас, 1 милион посети

Пред точно една година ја започнавме реализацијата на идејата за создавањето на првиот и засега единствен регионален информативен портал во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien