ВИДЕО – Мицкоски : На СДСМ на 30 септември ќе им се случи народ и ќе видат што значи народ кој не сака да се самоукине

Целата нација мора во 5 до 12 да знае што ни подготвија Заев, Ципрас, Димитров и Коѕијас. Ова се последните

Read more

Нови инвестиции во прилепските градинки „Гоце Делчев“ и „Аличаир“

Комплетното реновирање на градинката „Аличаир“, како и инсталирањето нова опрема во кујната во градинката „Гоце Делчев“, беше повод градоначалникот Илија

Read more

ВИДЕО – Јованоски : Деновиве ќе се асфалтираат улиците „Александар Македонски“ и „Кеј 4 Јули“

Продолжува асфалтирањето и уредувањето на патната инфраструктура во Општина Прилеп. Деновиве ќе се асфалтираат улиците „Кеј 4 јули“ и „Александар

Read more

ВИДЕО – Сугарески : Општините да аплицираат со проекти за да може Владата да им помогне со дополнителни средства

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска од Прилеп упати апел до градоначалниците да аплицираат со проекти не само

Read more