Општина Прилеп: Формирањето на „Енерго Прилеп“ е основен услов за гасификацијата на Прилеп

Формирањето на Јавното претпријатие „Енерго Прилеп“ е еден од основните услови за реализација на капиталниот проект, гасификација на Прилеп. Навистина жалиме

Read more

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ги следи деструктивните антизападни политики на Мицкоски

Криминалната ВМРО-ДПМНЕ, водејќи се од личните и теснопартиски интереси на вчерашната седница на Совет не ја поддржа гасификацијата на Општина 

Read more

Могерини: На новинарите да им се овозможи без страв да ја работат својата работа

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини по повод претстојниот Меѓународен ден за ставање крај на неказнивоста на злосторствата врз новинарите порача дека демократијата

Read more

ОЈО Прилеп почна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

Основното јавно обвинителство Прилеп по поднесена кривична пријава почна постапка против едно лице од Прилеп, поради сторено кривично дело неовластено производство

Read more

ВИДЕО – Поради пречистителната станица цената на водата во Прилеп поскапува за дополнителни 17,35 денари за метар кубен

Поради започнувањето на работа на пречистителната станица за третман на урбани отпадни води цената на водата во Прилеп, по предлог

Read more

Се подготвува текст за Предлог Закон за социјална сигурност за старите лица

Министерството за труд и социјална политика подготвува Предлог-закон за социјална сигурност за старите лица, односно по навршување на старосната возраст од

Read more