Холандија ја доби првата велосипедска патека во светот направена од рециклиран пластичен отпад

Првата велосипедска патека во светот направена од рециклиран пластичен отпад од океаните беше пуштена во употреба во Холандија како дел

Дознај повеќе

Нивото на развој на земјоделско осигурување во Македонија е на многу ниско ниво

Од вкупно регистрираните земјоделци само четири проценти се осигурени со полиса за земјоделско осигурување. Поголем е процентот на правните лица

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien