Стотици нови Масерати и Фиат автомобили изгореа во огромен пожар во Италија

Во пожарот кој во вторникот избувна во пристанишниот град Савони на северозападот на Италија изгореа повеќе стотици луксузни автомобили. Како што јавуваат

Дознај повеќе

ВИДЕО – Се пошумуваше пределот кај манастирот „Св. Преображение“ во Крушево, организатор компанијата „СЕКЕ“

Со над 1.200 садници на сребрена смрча, дуглазија и црн бор денеска беше пошумен пределот околу манастирот „Св. Преображение“ во

Дознај повеќе

На 1 декември пленарна седница за нацрт-амандманите за промена на Уставот

Нацрт-амандманите на Устaвот  се веќе пристигнати во Собранието. Претседателот на Собранието Талат Џафери, пленарната седница на која ќе бидат разгледани

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien