Калиопи Букле со нова песна и видео запис, потпомогнато од Витаминка

Македонската естрадна ѕвезда Калиопи Букле ѝ го претстави на јавноста видео записот за својата нова песна наречена „Пресуда“. Во реализацијата

Дознај повеќе

Дополнителни одданочувања за лицата со високи примања, земјоделците, занаетчиите, штедачите

Министерството за финансии го објави предлог-законот за данок на личен доход со кој се воведува прогресивен наместо рамен данок кај

Дознај повеќе

Во Прилеп обезбедени 2.000 бесплатни вакцини против сезонскиот грип

Во прилепскиот Центар за јавно здравје денеска почна вакцинацијата против сезонскиот грип. За Прилеп се обезбедени 2.000 бесплатни и 800 вакцини

Дознај повеќе

Едно лице се бори за живот, четири други завршија во притвор по тепачка во Прилеп

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, поради постоење основано сомнeние дека сториле кривично дело

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien