ВИДЕО – Се уште без поддршка – само 8.000 евра ги делат Маријана и Владимир од Аконкагва

Само 8.000 евра ги делат прилепчаните Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски од искачување на највисокиот врв во Јужна Америка и

Дознај повеќе

ВИДЕО- Започна да се реконструира кровот на куќата на Блаже Конески во Небрегово

Започна реконструкцијата на кровот на Спомен домот на Блаже Конески кој се наоѓа во неговото родно Небрегово. Инвестицијата чини околу

Дознај повеќе

Прилепчаните Мери Мирческа и Александар Стојкоски ќе трчаат на Мон Блан

Младите прилепчани, Мери Мирческа и Александар Стојкоски, ќе ги претставуваат Прилеп и Македонија на најпрестижната светска трка во планинско трчање

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски: Халата за секундарна селекција нема да се гради бидејќи е нерентабилна, за досегашните штети да реагира ОЈО

Сакам да Ве информирам за најекспонираната, најфалената, а всушност најпромашената и економски најнеоправдана инвестиција што ја започнал мојот претходник, Златко

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien