Донација за Дневниот центар за лица со церебрална парализа

Младите и амбициозни гимназијалци од „Интеракт клуб“ на гимназијата ,,Мирче Ацев“ од Прилеп денеска донираа канцелариски материјал за Дневниот центар

Дознај повеќе

Годишнината од крајот на Првата светска војна ќе биде одбележана во Лондон и Париз, но не и во Берлин

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја одбележи стогодишнината од крајот на Првата светска војна на француска територија, а претседателот Франк-Валтер

Дознај повеќе

Mинистерството за здравство со план приватна фирма да раководи со и Брза помош Домашна посета

Mинистерството за здравство распиша тендер за јавно-приватно партнерство за Домашна посета и Брза помош. Велат дека се бара начин како

Дознај повеќе

СЈО отвори нова истрага под кодно име „Империја“ – приведени Орце Камчев и Цветан Панделевски

По опсежна предистражна постапка, СЈО отвори истрага под кодно име „Империја“ за перење пари, злоупотреба на службата и повластување на

Дознај повеќе

Груевски останува пратеник – Собранието не изгласа одземање на мандатот

И покрај правосилната судска пресуда, собранието не собра двотретинско мнозинство за одземање на мандатот на поранешниот премиер и актуелен пратеник

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Наместо неосновани критики, пофалете се со реализација на барем еден ваш значаен проект

Примарната селекција со која секојдневно се фалите 90% беше реализирана во наше време. Во недостиг на идеи и реализација на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien