Годишнината од крајот на Првата светска војна ќе биде одбележана во Лондон и Париз, но не и во Берлин

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја одбележи стогодишнината од крајот на Првата светска војна на француска територија, а претседателот Франк-Валтер

Read more

СЈО отвори нова истрага под кодно име „Империја“ – приведени Орце Камчев и Цветан Панделевски

По опсежна предистражна постапка, СЈО отвори истрага под кодно име „Империја“ за перење пари, злоупотреба на службата и повластување на

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Наместо неосновани критики, пофалете се со реализација на барем еден ваш значаен проект

Примарната селекција со која секојдневно се фалите 90% беше реализирана во наше време. Во недостиг на идеи и реализација на

Read more