ВИДЕО – Стоматолозите во Прилеп на протест, не се задоволни од договорите на Фондот

Поради катастрофалната состојба во која се наоѓаат стоматолозите и нивната просечна плата од 15.000 денари, излеговме денеска за да го

Дознај повеќе

ВИДЕО – Започна откупот на тутунот, тутунарите бараат повисоки цени од лани

На 195 откупни пунктови денеска официјално започна откупот на тутунот во Македонија. За ова реколта засадени биле 14.802 хектари со

Дознај повеќе

ВИДЕО – Матичните лекари од Прилеп на протест поради строгата казнена политика на Фондот

Матичните лекари од Прилеп денеска со мирен протест пред ФЗОМ го изразија своето незадоволство од предлог договорите на Фондот и

Дознај повеќе

Претседателот Иванов на средби со јорданскиот државен врв

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со премиерот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien