Гласајте за Благојче Златановски – Лале да биде првиот македонец член на поларна експедиција во Шведска

Порталот bitolanews.mk  пренесува за тоа дека битолчанецот Благојче (Лале) Златановски го делат уште 25 дена, но и неколку илјади гласови на

Read more

ВИДЕО – Средствата од светиниколскиот турнир во мал фудбал ќе бидат наменети за лицата со цистична фиброза

Традиционалниот турир во мал фудбал „Светии Никола“ и годинава по 8-ми пат ќе се одржи од 7 до 25 декември.

Read more