23 годишно момче од с. Секирци загина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Прилеп-Битола

Денеска (31.12.) околу 06,45 часот на регионалниот пат Битола – Прилеп, помеѓу село Тополчани и село Алинци К.Ј.(23) од село

Дознај повеќе

Новогодишната парада во центарот на Прилеп за најмладите, забавата проодолжува и вечер на плоштадот

Нино Величковски со своите тамбураши, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд, The Hounds, огнениот перформанс на групата Агни, огномет и диџеи.

Дознај повеќе

Прилеп конечно доби станица за мерење на квалитетот на воздухот

Во последниот ден од 2018 година, Прилеп доби мерна станица која ќе го покажува квалитетот на амбиенталниот воздух во градот. Мерната

Дознај повеќе

Второ место за Ставре Јада на ФИС натпреварот во нордиско трчање во Србија

Нашиот репрезентатиивец во нордиско скијање и биатлон Ставре Јада го освои второто место на ФИС натпреварот во нордиско трчање кој

Дознај повеќе

Новогодишна театарска претстава на драмската секција при ООУ „Климент Охридски“

И оваа година драмската секција при ООУ „Климент Охридски“ неуморно работеше за да ги израдува најмалите во овие предновогодишни денови.

Дознај повеќе

Бидете хумани и донирајте за сиромашните семејства, акцијата на Стара црква трае уште само 2 дена

Црквата Свето Благовештение или Стара Црква од Прилеп веќе 10-та година по ред традиционално ја организира хуманитарната акција за социјално загрозените

Дознај повеќе

ВИДЕО – 159 медали за ЏК „Сеишин“ за 2018, доделени и наградите за 2018 година на ниво на клубот

На 28.12.2018 година Петок, Џудо Клубот Сеишин-Прилеп го одржа последниот тренинг за 2018 година. На тренингот имаше пригодна свеченост и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Крушево се бара кревет повеќе за празниците, викендов стартува зимската сезона

Во Крушево се бара кревет повеќе за Нова Година и Божик. Според угостителите капацитетите од околу 700 легла во приватното

Дознај повеќе

ОБНОВЕНО-ВИДЕО – Прилепчанец со нож ја убил девојката пред очите на нејзиното дете

Триесет и шест годишниот прилепчанец Христијан Конески со нож ја убил својата 33 годишна партнерка Евгенија Гелеска со која живееле

Дознај повеќе

Убиство во Прилеп – прилепчанец со нож ја убил партнерката со која живееле вонбрачно

Прилепчанец со нож ја убил својата партнерка со која живееле во вонбрачна заедница синоќа во периодот од 21.30 до 22

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien