Новогодишната парада во центарот на Прилеп за најмладите, забавата проодолжува и вечер на плоштадот

Нино Величковски со своите тамбураши, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд, The Hounds, огнениот перформанс на групата Агни, огномет и диџеи.

Read more

Второ место за Ставре Јада на ФИС натпреварот во нордиско трчање во Србија

Нашиот репрезентатиивец во нордиско скијање и биатлон Ставре Јада го освои второто место на ФИС натпреварот во нордиско трчање кој

Read more

Новогодишна театарска претстава на драмската секција при ООУ „Климент Охридски“

И оваа година драмската секција при ООУ „Климент Охридски“ неуморно работеше за да ги израдува најмалите во овие предновогодишни денови.

Read more

Бидете хумани и донирајте за сиромашните семејства, акцијата на Стара црква трае уште само 2 дена

Црквата Свето Благовештение или Стара Црква од Прилеп веќе 10-та година по ред традиционално ја организира хуманитарната акција за социјално загрозените

Read more

ВИДЕО – 159 медали за ЏК „Сеишин“ за 2018, доделени и наградите за 2018 година на ниво на клубот

На 28.12.2018 година Петок, Џудо Клубот Сеишин-Прилеп го одржа последниот тренинг за 2018 година. На тренингот имаше пригодна свеченост и

Read more

ВИДЕО – Во Крушево се бара кревет повеќе за празниците, викендов стартува зимската сезона

Во Крушево се бара кревет повеќе за Нова Година и Божик. Според угостителите капацитетите од околу 700 легла во приватното

Read more

ОБНОВЕНО-ВИДЕО – Прилепчанец со нож ја убил девојката пред очите на нејзиното дете

Триесет и шест годишниот прилепчанец Христијан Конески со нож ја убил својата 33 годишна партнерка Евгенија Гелеска со која живееле

Read more