ВИДЕО – Во Прилеп се одржа проекција на краткометражни, аматерски документарни филмови

Фото Кино Клубот од Прилеп вечерва во киното Мис Стон одржа проекција на краткометражни, аматерски документарни филмови коишто се изработени

Read more

Трето место за ЏК „Сеишин“ Прилеп на екипното Државно првенство за сениори

Денеска во Кочани, во организација на Џудо Федерација на Македонија и техничка организација на ЏК „Гладијатор“ Кочани се одржа Екипно

Read more

ВИДЕО – Прилепска нано технологија која штеди енегија до 30%, а наскоро ќе заштитува и од пожар

Прилеп уште еднаш докажа дека е лидер во Македонија кога станува збор за иновациите кои може да се носат рамо

Read more

Една од жртвите во несреќата кај Лесковац е од крушевското село Бучин

Шеесет и осум годишниот маж В.Ш. кој загина во сообраќајната несреќа кај Лесковац е жител на крушевското село Бучин. Другата

Read more

Општина Крушево: Оваа година Крушево забележува 67% раст на бројот на туристи во споредба со истиот период лани

Како реакција на Фејсбук објавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски, која ја објави при посетата на партискиот штаб во

Read more

Тројца загинати, 4 во животна опасност и 28 полесно повредени е билансот од автобуската несреќа кај Лесковац

Mинистерството за надворешни работи на Република Македонија по информациите добиени од српските власти, потврди дека 3 лица го загубија животот

Read more