ВИДЕО – 159 медали за ЏК „Сеишин“ за 2018, доделени и наградите за 2018 година на ниво на клубот

На 28.12.2018 година Петок, Џудо Клубот Сеишин-Прилеп го одржа последниот тренинг за 2018 година. На тренингот имаше пригодна свеченост и

Read more

ВИДЕО – Во Крушево се бара кревет повеќе за празниците, викендов стартува зимската сезона

Во Крушево се бара кревет повеќе за Нова Година и Божик. Според угостителите капацитетите од околу 700 легла во приватното

Read more

ОБНОВЕНО-ВИДЕО – Прилепчанец со нож ја убил девојката пред очите на нејзиното дете

Триесет и шест годишниот прилепчанец Христијан Конески со нож ја убил својата 33 годишна партнерка Евгенија Гелеска со која живееле

Read more