Почина градоначалникот на Гдањск, откако беше избоден со нож на јавен настан

Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович почина како последица на повредите здобиени во нападот за време на синоќешниот хуманитарен концерт, објави полското

Read more

Македонските компании очајно бараат работници, а државата нема стратегија како да ги задржи

Македонските компании очајно бараат кадар, младите масовно се иселуваат, а државата нема решение. Недостигот на работна сила е најголемиот ограничувачки

Read more