ВИДЕО: Супер бабичка – на 102-годишна возраст скокна од 4000 метри, а причината за тоа ќе ве фасцинира

Австралијанката Ирина О’Шеја на возраст од 102 години официјално стана најстариот скајдајвер во светот. Ирина, минатиот викенд скокнала со падобран на

Read more

ОО СДСМ Прилеп : СДСМ го врати редовното усогласување на пензиите со растот на трошоците за живот и можноста за дополнителен раст на пензиите

Наместо да шири лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ, партијата која е симбол за криминал, корупција и расипништво, треба да одговори за мега

Read more

Разбојништво во обложувалница во Прилеп – одземени парите од дневниот промет

Вчера ( 29.01.2019 година ) околу 21.22 часот во полициската станица Прилеп било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во

Read more