Приведени поранешните министри за земјоделие Спасеновски, Цветков, Димовски и Делев

Полицијата уапси тројца поранешни министри за земјоделие и еден заменик. Ацо Спасеновски, Михаил Цветков, Љупчо Димовски и  Кристијан Делев се сомничат

Дознај повеќе

Истражување: 62 малолетнички абортирале, а 731 се породиле – најмладите на возраст од 11 до 13 години

Вкупно 62 малолетнички на возраст до 18 години ја прекинале бременоста во осум јавни здравствени установи од кои 34 во 2016

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien