ВИДЕО – Бугарија и Грција се уште немаат намера да го признаат македонското малцинство, правата на Македонците во Албанија многу мали

По повод 147-годишнината од раѓањето на македонскиот великан Гоце Делчев во Прилеп се одржа семакедонски собир на Македонците кои живеат

Дознај повеќе

Голем интерес на прилепските земјоделци за механизација преку ИПАРД-програмата

Прилепските земјоделци покажуваат голем интерес за ИПАРД – програмата за набавка на приклучна механизација, констатираат во Агенцијата за унапрување на

Дознај повеќе

ЛАГ АГРО ЛИДЕР промовира граѓанско новинарство во руралните средини

ЛАГ Агро Лидер во соработка со медиумите Инфо Компас и Зелена Берза, одржа дводневна обука за граѓански новинари од пелагонискиот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien