ВИДЕО – Шумските полицајци од Прилеп на протест во Скопје за повисоки плати и подобри услови за работа

Шумските полицајци од цела Македонија денеска oдржаa протестен марш во Скопје бидејќи Министерството за земјоделство веќе една година не сакалo

Дознај повеќе

EUROSAI: Несоодветен буџет и без контрола врз мерките против загадувањето во Македонија

Владата не знае како точно и ефикасно да се бори против екстремно загадениот воздух. Предвидениот План е хаотичен, гломазен и вооошто

Дознај повеќе

Филмски грабеж во Скопје – петмина со калашникови ограбија експозитура на Халк банка

Петмина маскирани разбојници, вооружени со калашникови ја ограбиле експозитурата на Халк банка на Качанички пат кај Визбегово во Скопје. Во

Дознај повеќе

Христоски: Почнува процес на децентрализација на Историскиот музеј и на Спомен-куќата на Тоше во Крушево

Започнува процесот на децентрализација на Националните установи „Историски музеј Крушево“ и Спомен-куќата на Тоше на Гумење, односно нивно ставање под

Дознај повеќе

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот за набавка на нови возила за ЈКП Водовод и канализација вреден 2 милиони денари

ЈКП Водовод и канализација – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на товарно возила за превоз на патници и товар

Дознај повеќе

Општина Прилеп го распиша јавниот повик за распределба на средства на здруженија на граѓани и за спортски клубови

Општина Прилеп го распиша јавниот повик за прибирање на барања за распределба на средства од буџетот на Општина Прилеп за

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien