Ученици и наставници од 5 земји дел од проектот „Граѓани претприемачи и волонтери“ во посета Општина Прилеп

Ученици и наставници од 5 земји, Шпанија, Италија, Турција, Полска и Македонија, кои се дел од Еразмус + проектот „Граѓани

Read more

ВИДЕО – Милена Јованоска, самохрана мајка од Прилеп, нова ѕвезда на шоуто „Никогаш не е доцна“

45 годишната Милена Јованоска, самохрана мајка од Прилеп го воодушеви жирито во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“ со мотивна

Read more

Девет кандидати за претседател на државава кај ВМРО-ДПМНЕ – меѓу нив официјално и Силјановска

Деветмина официјално влегуваат во трката за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори. Се официјализираше кандидатурата на професорката Гордана Силјановска, како

Read more