Новиот предлог-закон за тутун ќе ги олесни процедурите за тутунопроизводителите – се укинуваат „белите картони“

Новиот предлог-закон за тутун влегува во собраниска процедура. Со ова ново законско решение што беше усвоено на вчерашната владина седница, целосно се

Дознај повеќе

ОЈО не утврдило одговорност за бегството на Груевски – немаат докази дека некој му помогнал

Ниту еден службеник ниту помогнал ниту пак учествувал во организацијата на бегството на осудениот екс премиер Никола Груевски, соопшти обвинителството

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien