Жител на с. Црнилиште со воздушна пушка му го убил кучето на еден сожител, по што тој го претепал со стап

На 08.02.2019 година во 17,00 часот во Полициското одделение Ропотово В.А.(21) од с.Црнилиште пријавил дека истиот ден околу 16,30 часот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Крушево се одржува аутдор фестивалот „When in Krusevo – Winter is here“

Годинава на ски терените на Станиќ во Крушево врие како во кошница. Преку викендите и празниците сместувачките капацитетите се исполнети

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien