ВИДЕО – Во Прилеп се одбележа празникот „Свети Три Светители“ – патрониот празник на бакалите

Со божествена литургија со која чиноначалствуваше Миитрополитот Преспанско – Пелагониски, Владиката Петар, а на која учествуваа и владициите Г. Иларион

Дознај повеќе

„Пиреј“ во понеделник на репертоарот на „Војдан Чернодрински“ по повод 69 години од формирањето на театарот

По повод 69 години од формирањето на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп во понеделник 18.02.2019 со почеток во 19.30 часот ќе се

Дознај повеќе

Општина Прилеп потпиша меморандум за соработка со Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип

Универзитетот „Гоце Делчев“ и Општина Прилеп денес потпишаа меѓусебен меморандум за соработка кој опфаќа повеќе нивоа. Меморандумот ги опфаќа економската,

Дознај повеќе

Тројца Срби и двајца прилепчани осомничени за филмскиот грабеж на златарата во старата прилепска чаршија

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен

Дознај повеќе

ВИДЕО – Митрополит Петар : За разлика од државата МПЦ-ОА во никој случај не планира да го промени своето име

МПЦ-ОА во никој случај не планира да го промени своето име и покрај тоа што државата го смени уставното име

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien